LV
 

Ekspedīcija uz Sēliju

29.07.2022

Šogad devāmies ekspedīcijā uz Sēliju, ceļotāja un Sēlijas filmu sērijas veidotāja Andžeja Reitera pavadībā.

Jaunjelgavā apskatījām izcilā kokapstrādes meistra Pētera Grauduļa darbus intarsijas tehnikā. Pabrokastojām padomju laika nostaļgijas apburtajā Klidziņā un Baltākaza kapteinis Jānis mums aizveda uz Aizkraukles pilskanu. Apmeklējām Staburagu, kur mūs aizkustināja senas leģendas un patiesības par to kā kādreiz bija. Subatē piestājām nobaudīt Imanta Ziedoņa skatu, kur viņam par godu uzbūvēts mazs namiņš dzejas un ainavas baudīšanai. Pusdienojām Bebrenē pie Benitas Štrausas, sēļu valodas pratējas un Dvietes palienes dabas parka sargātājas.

Nakšņot mūs uzņēma Andžejs savā lauku sētā “Vikingu salas”. Devāmies skaistā saulrieta pārgājienā vērot Dvietes palienes savvaļas dzīvniekus un nobaudījām vietējo Dvietes saldējumu mežā. Vakarā mūs aizrāva viduslaiku kauju meistari ar savu bruņojumu un īstām kaujām, kā arī īstas vīru dziesmas no VILKAČIEM, uguskurs un spēka rituāls.

Brokastis baudījām vīnogu selekcionāra un dzejnieka Sukatnieka sētā, ko apsaimnieko vietējo 17 Dvietes sieviešu biedrība. Pēc tam devāmies izaudīt Sēlijas dabu ar laivām Dviete – Doļnaja – Daugava. Ar launagu un iedvesmojošu stāstu par savu kafejas darbnīcu mūs uzņēma cigoriņu kafejas ražotāja ALĪDA. Noslēgumā apmeklējām mūs kolēģa Jura Gūtmaņa dzimto vietu Sēlpili un ļoti jauko baznīciņu ar stikloto jumtu.

Paldies visiem kolēģiem, ekspedīcijas dalībniekiem un visiem jaukajiem cilvēkiem ko satikām!

Foto: Agris Semēvics